top of page

מחלקת פנטזיה ומד"ב

Depositphotos_389043110_L.jpg

לספרות פנטזיה ומדע בדיוני חוקים משלה. העריכה של ספרים בז'אנרים האלה היא התמחות, שדורשת הרבה לימוד, התנסות ואהבה עצומה לחומר הגלם. זר לא יבין זאת.


זאת הסיבה שבית העורכים הקים את מחלקת הפנטזיה והמד"ב, המציעה, לראשונה בישראל,  צוות המונה עורכות ועורכים ספרותיים המתמחים בסוגות הנ"ל, ובעלי ניסיון מוכח. הם מלווים את היוצרים משלב הרעיון, דרך תהליך הכתיבה והעריכה, ועד להוצאת הספרים לאור ושיווקם לקהל היעד שלהם. המחלקה מנוהלת ע"י ד"ר נדב אלמוג - עורך ומתרגם, מרצה ומנטור לכתיבה.

לראשונה בישראל, יש לכותבות וכותבים ז'אנריים כתובת בה הם יודעים שיש מישהו שמבין לליבם ולוקח אותם ואת כתבי היד הספקולטיביים שלהם (פנטזיה, מד"ב, אימה, כל הדברים שבאמת מעניינים!) ברצינות.

הרבה יותר מעריכה ספרותית סטנדרטית

בנוסף לשירותי העריכה, זוכים סופרי המחלקה למעטפת מקצועית, שכוללת לימודים לשיפור הכתיבה בכלל והכתיבה הז'אנרית בפרט, בקבוצות ואחד-על-אחד. כך מחלקת ספרות הפנטזיה והמד"ב עוזרת ליצור לא רק ספרים בסטנדרט הכי גבוה וקפדני בשוק, אלא גם מסייעת לכותבים ולכותבות לעשות את צעדיהם הראשונים כסופרים וסופרות.

שליחת כתבי יד להערכה

האם הייתם נותנים למישהו לערוך ולתרגם את הספר שלכם לאנגלית, בלי לוודא שיש לו את היכולת והניסיון המוכחים כדי לעשות את העבודה היטב? לא? אז למה שתעשו זאת עם העריכה של ספר הפנטזיה או המדע הבדיוני שלכם?

אם כתבתם עד היום למגירה, תהיתם אם לרעיון שלכם יש פוטנציאל, או שיש לכם סיפור שרודף אתכם ודורש להיכתב, קראו לנו. אנחנו נקרא את מה שכתבתם. ברצינות, וגם ניתן לכם משוב מקצועי ואמיתי. כל מסע מתחיל איפשהו. שלכם מתחיל כאן:

חדש: דרקונים וחלליות

Anchor 1

מסלול ההמראה שלכם לכתיבת פנטזיה ומד"ב

ד"ר נדב אלמוג, מנהל מחלקת הפנטזיה והמד"ב (וגם האימה, האמת) בבית העורכים, יעזור לספר הפנטזיה או המד"ב שלך לקבל פרסים, קוראים ומחמאות.

 

איך?

באמצעות מסלול מעשי ייחודי שפותח במיוחד עבור יוצרים ויוצרות בז'אנרים הספקולטיביים. זהו הנשק הסודי עבור כל מי שחולמים לסיים להתחיל ולהתחיל לסיים! במשך 24 שבועות, ניכנס לקישקעס של הכתיבה הז'אנרית, נפרק אותה לגורמיה הראשוניים ונרכיב מחדש. מלבד ההיבט הטכני, נדון גם בשיקולים מסחריים, מגמות בשוק ושחקנים עיקריים, בארץ ובחו"ל.

בין הנושאים בהם נתמקד

 • איך למצוא רעיונות ומה לעשות אתם

 • מרעיון לעלילה

 • מה פופולרי כיום ומה פחות

 • קלישאות, סטריאוטיפים והארכיטיפים

 • מדע וקסם

 • יצירת עולם חדש מופלא

 • יצירת תרבויות ועמים

 • יצירת דמויות בלתי נשכחות

 • גיבורים, נבלים ומה שביניהם

 • כיצד לכתוב תיאורים בדיוק במידה

 • כיצד לפתח ספר יחיד לסדרה

למי חשוב להצטרף לדרקונים וחלליות?

מי שרוצים להתחיל לכתוב בז'אנר הספקולטיבי אבל לא יודעים איך להתחיל 

01

למי שכבר כותבים ספקולטיבי אבל רוצים ללהתקדם ולהתמקצע ברזי הכתיבה

02

מי שמתכננים (ואולי גם מתחננים) ממש להוציא את הספר שלהם בישראל... ואולי גם בחו"ל

03

חינם: האקדמיה לפנטזיה

סדרת ההרצאות המפורסמת לצפייה מיידית

כניסה חופשית לסדרת הרצאות מוקלטות שתקפיץ את הכתיבה שלך בז'אנר הספקולטיבי, תחבר אותה למגמות העדכניות ביותר ותאפשר לה לנצוץ. 

רישום מיידי

מה יקרה אחרי ההרשמה?

המערכת של בית העורכים תשלח לאימייל שלך אישור, ותצרף אותך לקורס חינמי בו נמצאות ההרצאות שכבר הועברו. 

Anchor 2
WhatsApp Image 2022-03-29 at 18.23.10.jpeg

ד"ר נדב אלמוג, נעים להכיר:

* ד"ר נדב אלמוג הוא מנהל מחלקת פנטזיה ומד"ב בבית העורכים, עורך ספרותי, מתרגם בעל ניסיון רב שנים, ומנטור לכותבים.ות. כמו כן, הוא מרצה מבוקש בנושאים כגון ספרות ספקולטיבית, ספרות ילדים ונוער, פולקלור ומיתולוגיה.

לנדב דוקטורט בספרות אנגלית מאוניברסיטת חיפה, המתמקד בפנטזיה ושמו "הבית והאל-ביתי בספרות פנטזיה אנגלית ואמריקאית לילדים במאה העשרים" (Home and the Unheimlich in Children's Fantasy Literature in the Twentieth Century).

נדב הקים את אתר "הספרייה הפנטסטית", מהאתרים הז'אנריים המובילים בארץ, שפעיל עד היום. ב-2013 זכה האתר באות הפנקס, עבור תרומתו לתרבות הילדים והנוער בישראל. ב-2016 הוא ייסד את "פרס אלמוג" – תחרות סיפורים קצרים לזכר אביו המנוח.

בזמנו הפנוי, נדב גם כותב סיפורים בז'אנר הספרות הספקולטיבית. סיפוריו התפרסמו בכתבי עת כגון 'בלי פאניקה' ו'חלומות באספמיה', ובאנתולוגיה האמריקאית More Zion's Fiction, באנגלית וביפנית. בימים אלה, הוא עמל על כתיבת ספרו הראשון באורך מלא.

ומה אומרים עליו שמות גדולים בז'אנר?

Nadav Almog's Sleeping Beauty retellling is also brilliantly feminist as the princess shakes off her obedient life to train with the Thirteenth Fairy

-David Brin, winner of the Hugo, Locus, Campbell and Nebula Awards


 

Nadav Almog’s ‘The Thirteenth Fairy’ is [a] horror story... [T]he lyrical description helps shape the story into something fascinating as it lures the reader in.

-Valerie Frankel, Foundation: The International Review of Science Fiction

bottom of page