top of page

איך שינוי קטן בקופירייטינג עושה
שינוי ענק במכירות?

עבדת כל כך קשה על כל ליד. מחירי הפרסום הגבוהים גורמים לך לדמם כסף.

*

זה בדיוק מה שהלקוח שלך צריך להרגיש כשהוא מגיע לתוכן שלך. היכרות כמעט אינטימית תוך מילים ספורות ושניות בודדות. והבנה שהוא במרכז. או היא, אגב. הטקסט הפרסומי עצמו חייב להיקרא נכון על ידי שני המינים. בדיוק כפי שהטקסט שלי נקרא עכשיו.

 

ומה צריכה להיות המטרה של הטקסט שלך?

WhatsApp_icon.png

 למכור במקומך

2022-09-23 14.01.22.jpg

ואם נהיה מדויקים: לרתום את הכוח השכנועי הגדול ביותר בעולם לצרכי המכירות והמיתוג המדויקים שלך. ממש כפי שהוא עושה עבור טסלה, ואפל, ואמזון, ונייקי, ו… 

 

וגם עבורי, לירון פיין (כן, זה המקום בו השם שלי צריך להופיע. לא קודם). מותג קטן, שרק מביני עניין מכירים. 

 

כי לא צריך להיות מותג ענק כדי להשתמש בעוצמת הכוח שעליו אני מדבר. להיפך, דווקא עסקים קטנים יכולים (וחייבים) להשתמש בו באפקטיביות אדירה יותר. עוד כמה משפטים אראה לך איך.

 

אבל קודם אציג את ה"מה".

 השם: ממיר. סטוריטלינג ממיר

2022-09-19 19.36.55.jpg

מאז המצאת השפה, פעל הכוח המכשף של הסטוריטלינג (או אומנות הסיפור) ישירות על המוח האנושי החברתי. הוא בנה והחריב אימפריות, הוציא מיליונים למלחמות דת, והמציא את השווי של הזהב, הדינר, הדולר והביטקוין.

סטוריטלינג ממיר מחולל מטמורפוזה אצל מי  שקוראים אותו. הוא ממיר אנשים מעמדה של "לא מאמינים", לעמדה של "מאמינים". וקונים. הוא מנצל לטובתך את נקודת התורפה - והעוצמה - האנושית הגדולה ביותר: הצורך להבין את העולם באמצעות סיפור.

הנה כמה דוגמאות.

*

היוונים הקדמונים, למשל. ניסו להבין איך נוצרים ברקים, אז הם סיפרו לעצמם שיש אל בשם זאוס שיורה אותם כשהוא עצבני. סיפור מוכר, אה? והם האמינו לזה.

אלפי שנים לאחר מכן, אילון מאסק רצה להשיק מכונית חשמלית, אז הוא סיפר ללקוחות הפוטנציאליים שהוא רוצה "להציל את העולם". והם האמינו לזה. 

למעשה, הסטוריטלינג הזה היה כל כך מוצלח שהוא בעצם לא הוציא דולר על פרסום. ברצינות (אפשר לבדוק אותי): בזכות סיפור נכון, סיפור ממיר, תקציב הפרסום של המכונית הכי מפורסמת בעולם עומד על 0 דולר.

ומה לגבי הלקוחות שלך?

*

גם הם רוצים להבין אותך, והם מחפשים (או ממציאים לעצמם) סיפורים שמסבירים אותך. הם רוצים להבין מאיפה הגעת - במיוחד אם המותג שלך לא ענק - ולמה הגעת, ואיך העולם שלהם ישתנה בזכותך.

ולסטוריטלינג ממיר, אנשים מאמינים.

אלא שמסוכן להשאיר את הסיפור שלך ביד שלהם. מה שנכון לעשות: לשלוט בסיפור שלך.

 

כך, למשל, אני שולט בסיפור שלי:

הקופירייטר שהתמכר לסיפורים

2022-02-20 09.59_edited.jpg

אני אעשה את זה קצר ובנקודות, כי אין לך זמן. 

 

1. בשנת 1995 התחלתי קריירה כקופירייטר במשרדי פרסום. הייתי בהכי גדולים, בהכי קטנים, וניהלתי קריאייטיב בכמה מהם. ובכל תחנה כזו פענחתי עוד קצת מסודות התוכן והסיפור העסקי המנצח.

לאורך עשרות השנים שחלפו שכרו אותי הארגונים הגדולים בישראל כדי שאכתוב להם סיפורים עסקיים משכנעים.

התחלתי בפרסומות רגילות, המשכתי לסרטוני פרסומת וסרטי תדמית, מהלכי גרילה וקד"מ, אתרי אינטרנט ענקיים וקטנים (היו הרבה), מוספים פרסומיים, כתבות ממומנות, אזורי תוכן באתרים כמו ynet, חוברות מיוחדות, וכלה בגביע הקדוש של הסטוריטלינג: ספרי בראנדינג.

הנה כמה מהארגונים שסיפרתי למענם סיפורים ממירים, סיפורים שגרמו ללקוחות להפוך ל"מאמינים":

ואז טיפסתי לפסגת התוכן

2022-09-19 18.03.18.jpg

2. עם השנים, נמשכתי יותר ויותר אל הכישוף האפל של אומנות הסיפור. הפכתי אותה לכלי העבודה המרכזי שלי, והתמחיתי ביצירת סיפורים משכנעים למרכזי מבקרים ולמיצגי ענק.

זו כבר הליגה של הגדולים באמת. פסגת התוכן והסטוריטלינג. בכל מרכז מבקרים כזה מושקע תקציב שמתחיל במיליוני ש"ח בודדים, ויכול להגיע לעשרות מיליונים.

 

כל מרכז מבקרים מספר סיפור ייחודי. שוכרים להפקתם את אנשי המקצוע הטובים ביותר בישראל, כי אסור לפספס כאן. ואין אפשרות לתקן. 

*

כתבתי בערך שליש ממרכזי המבקרים החשובים בישראל. הנה כמה מהם:

מחנה המעפילים, עתלית | בית המדרש, ירושלים | טיילת החומות, ירושלים | מרכז הרשב"י, מירון (בהקמה) | מערת צדקיהו, ירושלים | אילנות קק"ל, אילנות | מרכז למורשת החשמונאים, מודיעין | הקסטל, גבעת הקסטל | קק"ל, אגמון החולה | יד לבנים הדרוזים, דלית אל כרמל | שומרת הגחלת, פקיעין | קמרונות קיסריה | הרמח"ל, עכו | מגדל הרואה, שילה | אצ"ל, שוני (בהקמה) | קק"ל, אילנות | מבקרים בית ש"ץ, ירושלים (בהקמה) | בית הדסה, חברון | חומה ומגדל (תל עמל) | סוסיא | מכון ויצמן | בנימין (מועצת יש"ע) | מסלול "חייזרים", מוזיאון הילדים | "אשכול", מקורות | מרכז רבין לחקר ישראל.

האובססיה לסיפורים השתלטה עליי

אוג טוםפ 100.jpg

3. אותה מאגיה סיפורית השתלטה על חיי. לצד הפעילות הפרסומית-שיווקית שלי, הקמתי את בית העורכים, הוצאה לאור שמתמחה באומנות הסיפור, ואקדמיה שמלמדת אנשים לספר סיפורים. אני גם מרצה בנושא במכללת אורנים.

 

ממש עכשיו אני עוזר לסופרי ביכורים ולאנשי עסקים להפוך את הסיפורים שלהם לספרים אהובים, חלקם רבי מכר בכל קנה מידה. 

 

התוצאות מדהימות. כבר השנה הכנסנו 5 ספרים לרשימת 100 הספרים האהובים בישראל. ספרי בראנדינג אחרים מכרו עבור המחברים שלהם במיליוני ש"ח (אני לא צוחק).

*

 

ועוד דבר יוצא דופן: הסנדלר הזה לא הולך יחף. 

 

גם את הספר האישי שלי, ספר עיון להדרכת כתיבה, הכנסתי לרשימה! הוא אחד משבעה ספרי עיון בלבד שעשו את זה, יחד עם ספרים על טראמפ, נתניהו, התעשרות ועמוס עוז.

 

זה ספר הכתיבה היחיד שהגיע, אי פעם, למעמד של אחד האהובים בישראל, ואחד מהנמכרים ביותר בתחום. 

 

והכל בזכות סטוריטלינג ממיר.

הפרק האחרון:
הסטוריטלינג שלך

2. DIY

חינם: סדרת טיפים נדירים מעולמות הסיפור העולמי והסטוריטלינג העסקי, שמלמדת אותך איך לעשות את זה בעצמך.

 

הטיפים מגיעים לתיבת האימייל שלך בזמנים קצובים, ובכל אחד מהם הנחיה ברורה ומעשית. אם יש לך כישרון כתיבה יוצא דופן, זו הדרך המומלצת עבורך.


 

כאן נרשמים לקבלת הטיפים:

לוגו לבן.png

BIZ

כדי לשכנע יותר לקוחות ולגדול משמעותית, החברה שלך חייבת לשלב את הכוח האדיר של הסטוריטלינג בתוך המסרים המכירתיים והמיתוגיים שלה.

 

במקום קופירייטר היא צריכה סטוריטלר. ובמקום קופירייטינג, היא צריכה קופיטלינג. 

 

פתחתי לך שתי דרכים לעשות את זה ולשכנע יותר לקוחות לעבוד דווקא איתך.

2022-09-20 15.13.01.jpg

1. DONE FOR YOU

קונספט, סטורי, קופי, ביצוע מלא. אני צולל לפרטי הפרטים של החברה שלך, המוצר או השירות שלך, וקהלי היעד שלך, ובונה לך פיתרון מושלם. מסע לקוח מלא וממיר, דרך כל פריטי התוכן שהחברה שלך חושפת ללקוחות.

 

הרווח בשבילך: סיפור מרהיב, שנכתב בידי מומחים וימשוך לביזנס שלך לקוחות כמו שדבש מושך את פו הדוב.

 

כאן קובעים איתי שיחה בוואטסאפ:

WhatsApp_icon.png
Anchor 1

השורה התחתונה: 
יותר מאמינים בפחות כסף

לירון מביט הצידה.jpg

סטוריטלינג ממיר הוא הכוח השכנועי החזק ביותר בעולם ובהיסטוריה. הוא עושה דברים שקופי רגיל לא יכול לעשות, וגם מוריד משמעותית את ההוצאות הכספיות על פרסום, ואת העלות שנדרשת כדי לשכנע אנשים.

ויש עוד עובדה חשובה: גם אם אתה לא עושה שימוש פעיל בסטוריטלינג, הוא עדיין משפיע ישירות על הלקוחות שלך. כי אנשים ממציאים על החברה שלך סיפורים, מנחשים, מבינים דברים לבד, ו...

וכנראה מאמינים לדברים שלא בדיוק עוזרים לך. הסיפור שלך חייב להיות תחת השליטה שלך. ובשימוש נכון וחכם הוא יביא לך תוצאות חזקות יותר מאי פעם.

 

ובאמת הגיע הזמן לזה.

שמי לירון פיין, ואני מחכה לשיחה שלך.

bottom of page