top of page

ערכת הצלחה למחברי ספרי עיון, אוטוריטה או סיפורי חיים

לירון מביט הצידה.jpg

חשוב: אל העמוד הזה אי אפשר להגיע מהאתר הרגיל - הוא שמור רק למי שכבר יצרו איתנו קשר. 

ריכזתי לך כאן שפע אדיר של הדרכות, וגם מתנות חשובות לכל מחבר ומחברת שרוצים להצליח. כך גם ניתן להבין טוב יותר את מהות העבודה עם בית העורכים ומה נעניק לך ברגע שנתחיל לקדם יחד את הספר שלך.

היי, כאן לירון פיין. שמחתי לגלות שיצרת איתנו קשר והתעניינת בכתיבה והוצאה של ספר עיון, ספר אוטוריטה או סיפור חיים.

זו ההתמחות המיוחדת של בית העורכים ושלי אישית, ולכן רציתי לתת לך הדרכות וכלים שיעזרו לך לכתוב ולהוציא את הספר שלך (ולא חשוב אם זה יהיה אצלנו או במקום אחר). 

הנה כמה מספרי העיון שאנחנו גאים בהם

כהוצאה לאור, מה שמייחד את בית העורכים הוא תהליך העריכה הספרותית או עריכת התוכן (לספרי עיון). זה מה שהופך "עוד ספר"  לספר שסוחט מחמאות והמלצות. תהליך העריכה הספרותית אינו פשוט ואינו טריוויאלי, ואסור להתפשר עליו. הנה חלק מהספרים שעברו תהליך כזה: 

הדרכה לכותבי אוטוביוגרפיות:
איך כותבים סיפור חיים מרגש?

כל אדם צריך לכתוב את הסיפור שלו. אבל איך להפוך אותו למרגש ולמרתק? איך לנווט בין כל העובדות, ומה התבלין הסודי שהופך סיפור חיים לבלתי נשכח? 

הדרכת חובה: איך כותבים ספר אוטוריטה מצליח?

מה עושים ומה לא עושים? מה באמת הופך ספר אוטוריטה לספר שמכניס כסף? מה עושים בבית העורכים כדי שהספרים האלה יצליחו? הדרכת חובה לכל מי שמוציא אצלנו ספר אוטוריטה.

מתנה: שבועיים באקדמיה לסופרים
(כך מקבלים פידבק שוטף מלירון פיין)

האקדמיה לסופרים היא המקום היחיד שמאפשר לך לקבל משוב מקצועי, לשפר את הכתיבה ולקבל עריכה ספרותית ששווה אלפי ש"ח. אין סדנת כתיבה אחרת בישראל שמתקרבת לזה.

כל זמן שהספר שלך נערך ומופק אצלנו - יש לך גישה חופשית לכל מפגשי האקדמיה. ובינתיים, נעניק לך שבועיים במתנה. רק צריך לבקש.

האקדמיה לסופרים היא המסגרת היחידה שתוכננה במיוחד כדי לעזור לך להצליח בכתיבה ולהוציא את הספר הכי טוב שלך. 

 

זו סדנת הכתיבה היחידה שבה מקבלים פידבק ועריכה אונליין על הטקסטים מלירון פיין ומעורכי בית העורכים, לומדים טכניקות כתיבה ואפילו טכניקות שיווק לספר! היא מתקיימת 3 פעמים בשבוע, ומאפשרת לך לשדרג את הכתיבה בזמן שהספר שלך נכתב ונערך.

איך מתנהל תהליך נכון של עריכת תוכן?
(חשוב לקרוא)

Painting Wall
3. סגנון

רק בשלב זה מגיע תור הליטוש הסגנוני. כאן אנחנו עוסקים בשפה עצמה, במילים, במשפטים, בפסקאות. כאן הפסקאות הופכות לגאוניות וחווית הקריאה של הספר הופכת לנפלאה.

 

חשוב: בהוצאת ספרים "רגילה", זהו השלב הראשון והיחיד בתהליך. בדרך כלל לא מקדישים כלל מחשבה למשמעות השיווקית של הספר, למה שחשוב לך באמת. . 

Blueprint
2. מבנה

את לב הספר אנו מפתחים למבנה אופטימלי שישרת אותו. למבנה הזה יש השפעה אדירה על חוויית הקריאה ועל ההמלצות הסופיות של הקוראים.

בהבניית הספר אנו מפעילים טכניקות מבנה מתקדמות שהוכחו כאפקטיביות ביותר. הוא משלב סטוריטלינג אישי (בדרך כלל), אסטרטגיית מסרים מתוחכמת, ו"מסע לקוח" בתוך הספר.

Thinking of Ideas
1. רעיון

לכל ספר עיון (או אוטוריטה, או סיפור חיים) יש לב רעיוני שמקשר בין המחבר או המחברת, בין היצירה עצמה ובין הקוראים הפוטנציאליים של הספר.

אנחנו פיתחנו שיטה סדורה וברורה לחשיפת הרעיון הגדול באמת של הספר שלך. כל תהליך עריכה שלנו חייב להיפתח בגילוי הרעיון הגדול באמת.

האזנה מומלצת: כתיבה יוצרת שיטתית -פודקאסט הכתיבה המועיל בישראל

בנסיעה, בהליכה, בחדר הכושר, בשטיפת כלים. פודקאסט הכתיבה היוצרת של לירון פיין כבר הפך להתמכרות עבור מחברים רבים. אם בכוונתך לכתוב ספר, מומלץ להתחיל להקשיב לעצות המעשיות שבפודקאסט. בספוטיפיי, באפל מיוזיק ובגוגל פודקאסטס. 

הדרכת חובה לכל מי שרוצה לכתוב ספר: עריכה עצמית

איך עוברים מדראפט ראשון בסיסי לדראפט שני ושלישי, ברמה גבוהה יותר? איך עריכה עצמית תשדרג לך את הספר? הדרכה מיוחדת שופעת בעצות מעשיות שקל ליישם.

הזמנת תהליך ניתוח לב הספר: אפיון הרעיון הגדול שקושר בינך, בין הספר שלך ובין הקוראים שלך

ניתוח לב הספר נערך על ידי העורך הספרותי והמנהל האומנותי של בית העורכים, לירון פיין. הוא מלווה, בדרך כלל, בצוות עורכים נוסף שתורם לפגישה.

זו לא פגישת מכירה ו"מחמאות". איש לא יאמר לך שם ש"הספר טוב ומתאים להוצאה אך זקוק לעריכה".

ניתוח לב הספר מפרק לגורמים את הרעיונות הגדולים והמרכזיים שמרכיבים אותו, או שצריכים להרכיב אותו. הוא עוסק גם בכוונות האישיות שלך, וברצונות של קהל היעד של הספר. זה תהליך משנה תפיסות ועמדות, ולעיתים משנה חיים.

 

מה מרוויחים מניתוח לב הספר?

יש לך רעיון, מסר, דרך מחשבה שברצונך להעביר לעשרות אלפי אנשים. לו היה מדובר בקמפיין פרסומי, היו נשכרים לצורך זה פרסומאים שהיו "אורזים" את המסר שלך לטובת הקהל. כלומר: הם היו מביאים את הפיצוח הקריאיטיבי, את הרעיון הגדול והמלהיב שקל להעביר.


זה בדיוק מה שאנחנו עושים.

 

מנסיוננו הרב, מאחורי כל ספר בראנדינג (או אוטוריטה, או עיון) שמוגש לנו – מסתתרת  גרסה אפקטיבית יותר שלו, גרסת "רעיון גדול" שלו, שמשלבת סטוריטלינג מתוחכם עם מערך מסרים שיווקיים שחלקם נסתרים מן העין. 

 • ניתוח התכנים הקיימים מבחינה שיווקית, תקשורתית ואומנותית
   

 • תובנות קריטיות על כתב היד, על קהל היעד, וחשוב מכל: על המחבר או המחברת
   

 • הצעות לשדרוג "האלמנטים הגדולים" של הספר כדי שיצליח יותר
   

 •  חוות דעת על סגנון הכתיבה הקיים - ועל והדרכים לשידרוגו כדי שיהיה אופטימלי
   

 • מקבלים הקלטה מלאה של השיחה עם כל התובנות כדי שאפשר יהיה לצפות שוב ושוב ולהבין את השיחה

 • מקבלים גם מסמך תובנות כתוב – כדי לדעת במדוייק לאיזה כיוון לקחת את הספר כדי שיצליח יותר

 אנחנו פיתחנו שיטה סדורה וברורה לחשיפת לב הספר והרעיון הגדול באמת של הספר שלך. למעשה, כל תהליך עריכה שלנו חייב להיפתח בגילוי הרעיון הגדול באמת. 


תהליך זה מתבצע בתחילת תהליך העריכה, על ידי סגל מקצועי בכיר. הוא המגדלור שלאורו נערכים כל השלבים הבאים.

 

ניתן גם להזמין אותו ללא התחייבות להוצאה לאור או לעריכה מלאה. העלות הרגילה שלו היא 1,500 ש"ח, אך דרך עמוד זה בלבד ניתן להזמין אותו בהנחה משמעותית עם השימוש בקוד NOPROZ.