top of page
d7de071df97b66a296e06e1b7eb1b93a_edited.

המלצות

קליק להגדלה

הטייס מספילבה

ראובן גוברין

מאי, 1938

אירודרום ספילבה, ליד ריגה, לטביה.

מטוס פלמינגו דו מושבי מתניע ועולה על מסלול ההמראה. במשרדי האירודרום זוקפים גבה. איך זה יכול להיות? הרי כל הטייסים נמצאים בהלסינקי.

לפני שמישהו יכול להגיב, 'ענן צחור' כבר מתרומם ונעלם מהעין.

במושב האחורי יושב מִיקוּ, טייס צעיר ונועז. לפניו מיכאיל, מכונאי מטוסים יהודי, שחלומו היה ללמוד הנדסה, משימה בלתי אפשרית במציאות האנטישמית שסביבם. לשניהם אין הרבה מה להפסיד. אולי רק את חייהם. ואת אהבת חייהם.

יש להם מפות. יש להם כסף. יש להם ציוד למסע, ויש להם יעד המרוחק אלפי קילומטרים מהם. מאחוריהם מתקדרים העננים השחורים של סערת מלחמת העולם השנייה.

*

למעלה משבעים שנה לאחר מכן, מתכנסים בני משפחת גולבר במשרדו של עו"ד רובין בתל אביב, כדי לקבל את צוואתו של אביהם. עורך הדין מניח על השולחן בחדר הישיבות קופסת עץ ישנה, נעולה במנעול. איש מהנוכחים אינו יודע שפתיחתה תהפוך עליהם את עולמם.


তততততততততততততততততত


זהו ספרו הרביעי של ראובן (רובי) גוברין, עורך דין במקצועו, וטייס חובב בזמנו הפנוי. ספרו הקודם, נבע א-צפא מה שהיה בלבנון, נשאר איתך, היה מסע מרתק בנבכי לבנון ובנפשות לוחמים. הפעם הוא לוקח את הקוראים למסע בעולם הטיס של אמצע שנות השלושים במאה הקודמת. את הסוף הדרמטי איש לא יכול היה לחזות.


גיא קהילה, יו"ר האיגוד לתעופה ספורטיבית:

"עלילה מרתקת מהעמוד הראשון. סיפור על אהבה וזהות. על מסע לארץ רחוקה מאירופה של שנות השלושים של המאה הקודמת, רגע לפני המלחמה הנוראה..."

bottom of page