top of page

ערכת הכנה למחברי ולמחברות ספרי פרוזה

a7500f0db1e186a73662f1f5ef5cc8f3_520X454.jpg

לכן, בעמוד הזה ריכזתי עבורך שפע אדיר של הדרכות וכלים שיעזרו לך לכתוב ולהוציא את הספר שלך כך שהוא יצא הכי טוב שאפשר. 

חשוב: אל העמוד הזה אי אפשר להגיע מהאתר הרגיל - הוא שמור רק למי שכבר יצרו איתנו קשר. כך גם ניתן להבין טוב יותר את מהות העבודה עם בית העורכים ומה נעניק לך ברגע שנתחיל לקדם יחד את הספר שלך.

היי, כאן לירון פיין. שמחתי לגלות שיצרת איתנו קשר והתעניינת בכתיבה והוצאה של הספר העתידי שלך.

אני מאוד רוצה שהוא יצליח, גם מבחינה אומנותית וגם מסחרית. ההתמחות שלנו היא לקחת סופרים וסופרות, גם סופרי ביכורים, לשדרג את הכתיבה שלהם, לערוך אותם כך שהיא תבהיק, ולגרום להם להצליח. 

אנחנו לא מוציאים רק ספרים; אנחנו מוציאים סופרים.

הנה כמה מהספרים שאנחנו גאים בהם

כהוצאה לאור, מה שמייחד את בית העורכים הוא תהליך העריכה הספרותית או עריכת התוכן (לספרי עיון). זה מה שהופך "עוד ספר" לספר שסוחט מחמאות והמלצות. תהליך העריכה הספרותית אינו פשוט ואינו טריוויאלי, ואסור להתפשר עליו. הנה חלק מהספרים שערכנו או או הוצאנו בתהליך כזה: 

סדנת יצירתיות: לכתוב מחוץ לקופסה

הסדנה הזו עוסקת בפיתוח אינטנסיבי של האלמנט הסופר-יצירתי בכתיבה, בניפוץ גבולות ה"קופסה" והגעה לרמות גבוהות של מקוריות מפתיעה. אלפי כותבים צפו בה, וקיבלתי בזכות הסדנה הזו מבול של מכתבי תודה.

 

וכבר במהלכה, בשידור החי, אנשים אמרו שהיא שינתה להם את היצירה ואולי גם יותר מזה.

​ואני יכול להבין אותם, כי החומרים שאני מעביר במפגש הראשון שלה שינו גם את החיים שלי. האם הם יפתחו את הראש גם לך, יראו לך אופקים חדשים בכתיבה שלך וביאו אותך לעולם חדש של יצירה ויצירתיות?

הדרכת חובה: הדף המכושף

הצצה מעמיקה לטכניקות המיוחדות שבהן אנחנו משתמשים בבית העורכים כדי להבטיח שמי שיתחילו לקרוא את הספרים שאנחנו עורכים (ונכללים בקהל היעד שלהם) פשוט לא יוכלו להפסיק לקרוא.

זה מתחיל בשורה הראשונה, אבל לא מסתיים בה. אלה הן בדיוק השורות בהן גורל הספר שלך נחרץ! ​או שהקוראים ימשיכו לקרוא ויקנו את הספר שלך... או שימשיכו לספר אחר.

אחרי המאסטרקלאס המיוחד הזה הספר שלך כבר לא לא יצטרך לסמוך על המזל. אני אלמד אותך איך לעשות את הקסמים השיווקיים האלה גם בטקסט שלך.

מתנה: שבועיים באקדמיה לסופרים
(כך מקבלים פידבק שוטף מלירון פיין)

האקדמיה לסופרים היא המקום היחיד שמאפשר לך לקבל משוב מקצועי, לשפר את הכתיבה ולקבל עריכה ספרותית ששווה אלפי ש"ח. אין סדנת כתיבה אחרת בישראל שמתקרבת לזה.

כל זמן שהספר שלך נערך ומופק אצלנו - יש לך גישה חופשית לכל מפגשי האקדמיה. ובינתיים, נעניק לך שבועיים במתנה. רק צריך לבקש.

האקדמיה לסופרים היא המסגרת היחידה שתוכננה במיוחד כדי לעזור לך להצליח בכתיבה ולהוציא את הספר הכי טוב שלך. 

 

זו סדנת הכתיבה היחידה שבה מקבלים פידבק ועריכה אונליין על הטקסטים מלירון פיין ומעורכי בית העורכים, לומדים טכניקות כתיבה ואפילו טכניקות שיווק לספר! היא מתקיימת 3 פעמים בשבוע, ומאפשרת לך לשדרג את הכתיבה בזמן שהספר שלך נכתב ונערך.

איך מתנהל תהליך נכון של עריכה ספרותית?
(חשוב לקרוא)

Painting Wall
3. סגנון

רק בשלב זה מגיע תור הליטוש הסגנוני. כאן אנחנו עוסקים בשפה עצמה: בבחירת המילים, במשפטים,  בפסקאות...

כאן הפסקאות הופכות לגאוניות וחווית הקריאה של הספר הופכת לנפלאה.

 

חשוב: בהוצאת ספרים "רגילה", זהו השלב הראשון והיחיד בתהליך. בדרך כלל לא מקדישים כלל מחשבה למשמעות השיווקית של הספר, למה שחשוב לך באמת. . 

Blueprint
2. מבנה

את לב הספר אנו מפתחים למבנה אופטימלי שישרת אותו. למבנה הזה יש השפעה אדירה על חוויית הקריאה ועל ההמלצות הסופיות של הקוראים.

בהבניית הספר אנו מפעילים טכניקות מבנה מתקדמות שהוכחו כאפקטיביות ביותר.

 

הוא משלב אלמנטים כמו קשת הדמות, ארכיטיפים עלילתיים, ומבנים ספרותיים נוספים שיגרמו ללב הסיפור לפעום בעוצמה.

Thinking of Ideas
1. רעיון

לכל ספר יש לב רעיוני פועם שמקשר בין המחבר או המחברת, בין היצירה עצמה ובין הקוראים הפוטנציאליים של הספר.

לרוב, וממש כמו במציאות שיש לכל אדם בבית החזה, הלב של הסיפור נסתר מהעין. גם, ובמיוחד, מהעין של המחבר או של המחברת שלו.

 

אנחנו פיתחנו שיטה סדורה וברורה לחשיפת הלב הרעיוני הגדול באמת של הספר שלך. כל תהליך עריכה שלנו חייב להיפתח בגילוי הרעיון הגדול באמת.

האזנה מומלצת: כתיבה יוצרת שיטתית -פודקאסט הכתיבה המועיל בישראל

בנסיעה, בהליכה, בחדר הכושר, בשטיפת כלים. פודקאסט הכתיבה היוצרת של לירון פיין כבר הפך להתמכרות עבור מחברים רבים. אם בכוונתך לכתוב ספר, מומלץ להתחיל להקשיב לעצות המעשיות שבפודקאסט. בספוטיפיי, באפל מיוזיק ובגוגל פודקאסטס. 

הדרכת חובה לכל מי שרוצה לכתוב ספר: עריכה עצמית

איך עוברים מדראפט ראשון בסיסי לדראפט שני ושלישי, ברמה גבוהה יותר? איך עריכה עצמית תשדרג לך את הספר? הדרכה מיוחדת שופעת בעצות מעשיות שקל ליישם.

הזמנת תהליך ניתוח לב הספר: אפיון הרעיון הגדול שקושר בינך, בין הספר שלך ובין הקוראים שלך

זו לא פגישת מכירה ו"מחמאות". איש לא יאמר לך שם ש"הספר טוב ומתאים להוצאה אך זקוק לעריכה".

ניתוח לב הספר נערך על ידי העורך הספרותי והמנהל האומנותי של בית העורכים, לירון פיין. הוא מלווה, בדרך כלל, בצוות עורכים נוסף שתורם לפגישה. זה המגדלור שלאורו נערכים כל השלבים הבאים, והוא מתבצע בתחילת תהליך העריכה.

בתהליך אנחנו מפרקים לגורמים את רעיונות הגדולים והמרכזיים שמרכיבים את הספר שלך, או שאמורים להרכיב אותו. אנחנו עוסק גם, ובעיקר, בנפש ובכוונות האישיות שלך, וברצונות של קהל היעד של הספר. זו פגישה משנת תפיסות ועמדות, ולעיתים משנת חיים.

 

התוצאה הצפוייה מגילוי לב הספר:

 • ניתוח העלילה הקיימת והדמויות המרכזיות הקיימות מבחינה אומנותית, עלילתית, ושיווקית
   

 • תובנות קריטיות על כתב היד, על קהל היעד, וחשוב מכל: על המחבר או המחברת
   

 • הצעות לשינוי (במקרים רבים: דרמטי) בטקסט הטיוטה או הרעיון הסיפורי הקיים
   

 • הצעות לשדרוג "האלמנטים הגדולים" של הספר כדי שיצליח יותר
   

 •  חוות דעת על סגנון הכתיבה הקיים - ועל והדרכים לשידרוגו כדי שיהיה אופטימלי


 

 • מקבלים: הקלטה מלאה של השיחה עם כל התובנות כדי שאפשר יהיה לצפות שוב ושוב ולהבין את השיחה

 • כמו כן: מסמך עקרונות כתוב – כדי לדעת במדוייק לאיזה כיוון לקחת את הספר כדי שיצליח יותר

לכל ספר יש "לב" רעיוני עמוק וסמוי, שמשפיע על הדמויות, על העלילה ועל בניית העולם. אנחנו מאמינים שרעיון גדול באמת הוא הבסיס להצלחה אומנותית ומסחרית כאחד. הוא מאפשר ליצור מבנה נכון לספר והוא מרמז על הסגנון הנכון לכתיבתו.
 

מנסיוננו, כמעט כל כתב יד שמוגש לנו הוא קצה הקרחון של "הסיפור האמיתי" אותו יש לחשוף. לכן פיתחנו שיטה סדורה וברורה לניתוח לב הספר ולחשיפת הרעיון הגדול באמת שלו. למעשה, כל תהליך עריכה שלנו חייב להיפתח בגילוי הרעיון הגדול באמת. 

יש לכך גם משמעות שיווקית אדירה: אנחנו מוצאים את קו הזהב המקשר בין מה שבאמת בוער בתוכך, בין היצירה הנכתבת שלך, ובין מה שבוער בקהל היעד שלך לקרוא.

במסגרת תהליך ניתוח לב הספר אנחנו מאתגרים כל נקודה קיימת בטקסט ומעמידים בספק כל הנחה ראשונית. אנחנו מתחילים מהדברים הגדולים והחשובים ביותר, ורק אז יורדים לפרטים.

זו לא לקטורה, בה מאבחנים את כתב היד הקיים. בתהליך ניתוח לב הספר אנחנו מאבחנים את כתב היד שלך כפי שהוא אמור להיות (!) בהתאם לרצונות העמוקים שלך.

ניתן להזמין את ניתוח לב הספר גם ללא התחייבות להוצאה לאור או לעריכה מלאה. העלות הרגילה שלו היא 1,500 ש"ח, אך דרך עמוד זה בלבד ניתן להזמין אותו בהנחה משמעותית עם השימוש בקוד PROZE.